Fantázia Fikcia f-shop Fórum Fantázia Fórum Fikcia Faun
Fikcia(úvod)   Fantázia   Faun   Fórum  

HLAVNÉ MENU

Oznamy a novinky
Najnovšie poviedky a kapitoly
Najnovšie interaktívne poviedky
Zoznam poviedok
Zoznam interaktívnych poviedok
Vyhľadávanie
Autori
Kontakty
Otázky a odpovede

Prihlásenie

login
heslo

Poviedka

ŠťAsTnÉ a VeSeLé...

Krátky popis:
Fandom: Sherlock (BBC) – Tv seriál (podľa knižnej predlohy sira A. C. Doyla);

Typ: Jednorázovka
Autor: Yaonee
Dátum a čas pridania: 29. 12. 2011 09:41:44
Veková hranica: 12+
Počet prezretí: 1504
Tagy: FanFiction, Iná FanFiction, Prítomnosť / počas série, slovenčina, detektívne


Hodnotenie užívateľov: 0% / Hlasovalo: 0
Hodnotiť poviedky môžu len prihlásení užívatelia.John Watson sa bezradne poškrabal za uchom a už beztak rozladenej predavačke venoval jeden zúbožený pohľad. Pri tej tone všetkými farbami hýriaceho papiera, v ktorej sa topili takmer hodinu, nebol si odrazu istý tým, či bola jeho prosba správne pochopená.

„Viete, osoba, ktorej by to malo byť určené, nemá veľmi rada sviatky. Dovolím si tvrdiť, že ich viac-menej zámerne ignoruje,“ vysvetlil svoju nerozhodnosť i nepriamu žiadosť o ďalšie možné varianty vianočného pozdravu. Dúfal, že sa niekde medzi tou kopou políc a poličiek ešte niečo, nie veľmi lesklé, ružové či zbytočne presladené, snáď nájde. Čosi mu však dotieravo našepkávalo, že ani v tomto obchode nebude veľmi úspešný.

„Podobnú vec ste mi už raz povedali. Čo keby ste boli jednoducho konkrétny?“

„Konkrétny?“

„Tak... chcete ten pozdrav pre mladú a nezadanú slečnu? Či ním mienite obdarovať rodinného príslušníka? Alebo ide o známosť z vašich školských čias a vy si na ňu, bohužiaľ, spomeniete iba raz do roka?“ snažila sa z neho vytiahnuť aspoň nejaký ten opis záhadného adresáta pomerne neatraktívna žena. Keďže tón jej hlasu chytal odtienok škodoradosti, John by stavil polovicu svojich úspor na to, že predvianočný zhon považuje za rovnako príťažlivo stresujúci ako on sám.

„Nuž, aby som bol teda presný... ide o muža... mierne extravagantného, zahľadeného do seba, bez štipky empatie či skromnosti. Bude vám to stačiť?“

Drobná žena sa vzrušene pomrvila. Kým skúmavým pohľadom starostlivo prezerala každú jednu ponúkanú verziu blahoželania, usadil sa na jej tvári pozoruhodne strašidelný úsmev. A John Watson sa odrazu pohrával s myšlienkou, či by predsa len nemal dať tomuto zvláštnemu papiernictvu krátke zbohom a konečne sa prispôsobiť dobe.

„Prečo ste to nepovedali skôr?!“ zvolala víťazoslávne, keď v rukách držala niečo malé, vyzývavo červené a posiate množstvom zlatých hlúpostí masívne zdobiacich práve akési neforemné príslušenstvo zženštilo vyzerajúceho anjela.

„Ako prosím?“

„No... že máte priateľa! Toto sa mu bude určite páčiť!“

„Ale... ja nemám priateľa!“ zhrozil sa John, ktorý si iba teraz uvedomil, akým smerom sa ich rozhovor začína uberať. Mal šťastie, že tu bol v tejto trápnej chvíli sám.

„Nezatĺkajte! Veď to z vás kričí!“

„Čo má zo mňa kričať?!“

„Že ste čerstvo zamilovaný, len sa za to trošičku hanbíte! Viete, inak by ste tu netrávili taký dlhý čas výberom vhodného vianočného pozdravu! Povedzte, je odtiaľto?“

„Kto?!“

„Predsa váš nový objav?“

„Ale aký?“

„Pane, neuťahujte si zo mňa! Pre koho chcete pozdrav kúpiť...“

„Pre spolubývajúceho.“

„Tak teda pre spolubývajúceho.“

„Ale ja ho naozaj chcem kúpiť práve pre neho,“ snažil sa John Watson obhájiť svoj čestný úmysel, pretože by nerád odišiel z tejto predajne ako najväčší hlupák pod slnkom.

„I tak to bude jedna päťdesiat.“

„Hneď to bude...“ zamrmlal dotknuto, keďže za hlupáka už dávno pasovaný bol. Výber ošúchanej peňaženky však zastavil intenzívne vibrujúci mobil, ktorý hlásal, že sa mu podarilo prijať krátku textovú správu. A ako to už bývalo pomaly „rodinnou“ tradíciou, bola od Sherlocka.

Drahy John,
pripravil si mi rusne, zato pomerne plodne popoludnie. Ale dovol, aby som ti pripomenul, ze zijeme v 21. storoci!
Sherlock


John Watson sa za tým istým uchom tentokrát poškrabal nechápavo. Obsah Sherlockovej správy mu nedával zmysel. Nemal však čas a ani chuť pátrať po vysvetlení.

Položil na stôl pár drobných, aby si mohol rýchlo a bezbolestne kamsi do vnútorného vrecka svojho zimného kabáta ukryť tú najgýčovejšiu vianočnú pohľadnicu na svete a konečne opustiť stiesnené priestory obchodu, v ktorom bol opäť raz nepochopený.

„Mimochodom, pozdravte svojho priateľa. Obdivujem ho za to, že na vás po celý ten čas čakal pred naším výkladom!“ rozlúčila sa s ním žena v strednom veku a John sa pri pohľade na vysmiateho Sherlocka zaprisahal, že odo dnešného dňa strávi všetky možné sviatky niekde mimo Anglicka.


Vytlačiť poviedku:  Funkcia je dostupná len pre registrovaných užívateľov.Komentáre

Meno: 3.236.138.35
Nadpis:
Text:
Autorizácia:
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.
 

Ty si môj človek :D

Mala som nutkanie v polovici to zvrtnúť a nechať Johna vychutnávať si ten pocit víťazstva, ale potom som si uvedomila, že ani Moffat by zrejme netlačil v tomto smere prisilno na pílu a nechal by Johna bojovať s dotieravou pani predavačkou až do konca, a to v tom jeho málo chápavom štýle :)

A to som podobne ladené FF napísala po dlhom čase historicky premiérovo :D

Pridal(a): Yaonee, 22. 11. 2012 08:22:56

koment č. 13:)

haa!:D Sherlock náš milovaný ♥ toto bolo také milé a vtipné a veselé a svieže:) a už sa mi to viac-menej aj hodí k súčasnej, zatiaľ pokojne sa črtajúcej vianočnej atmosfére:)a len tak mimochodom, ja by som snahu kúpiť Sherlockovi niečo dôstojné zrejme zahodila do koša pri prvej možnej príležitosti a z recesie mu kúpila úmyselne práve tú najgýčovejšiu pohľadnicu, s akou nechtiac napokon skončil i John:D:D

Pridal(a): Georgiana, 22. 11. 2012 07:33:24

Ďakujem :) Červenám sa, keďže som dielko napísala dávno a akosi sa mi zdá byť trošku suché :(

Ešte raz, veľmi pekne Ti ďakujem.

Pridal(a): Yaonee, 19. 11. 2012 20:43:34

Jéééééjo, toto bolo perfektné!!!!

Ja som sa toľko smiala =D Píšeš skvele pútavo =) Ďakujem, že si mi spríjemnila deň ;)

Pridal(a): Marika Riddle, 30. 10. 2012 18:57:37
 
V prípade problémov, otázok, či námetov, neváhajte navštíviť naše fórum.
Copyright © Fantasy-Svet.net, Source code © Whitewash
Designed by Free CSS templates