Fantázia Fikcia f-shop Fórum Fantázia Fórum Fikcia Faun
Fikcia(úvod)   Fantázia   Faun   Fórum  

HLAVNÉ MENU

Oznamy a novinky
Najnovšie poviedky a kapitoly
Najnovšie interaktívne poviedky
Zoznam poviedok
Zoznam interaktívnych poviedok
Vyhľadávanie
Autori
Kontakty
Otázky a odpovede

Prihlásenie

login
heslo

Poviedka

Neistá budúcnosť 2

1. kapitola - Tomu sa hovorí vďaka

Krátky popis:
Sequel k poviedke Neistá budúcnosť:

Kate sa konečne naučila žiť so skutočnosťou, že nie je tak úplne normálna. Zvykla si na život na Ostrove, naučila sa aspoň čiastočne ovládať svoje schopnosti.

Po tom, čo sa jej a jej priateľom podarilo zastaviť Čiernych jazdcov pred zotročením a ovládnutím ľudstva, však nastávajú iné problémy.

Sú tu obvinenia vznesené na Kate a Kyla, kvôli ktorým ich musí Jeremy poslať do sídla samotného Veliteľstva.

A možno organizácia Čiernych jazdcov zlyhala, no niektorí členovia stále zostávajú verní svojmu poslaniu a aj niekoľko z nich dokáže spôsobiť pohromu.

A aby toho ešte nebolo málo, obyvatelia Ostrova začínajú mať strach... ten však nikto nevie vysvetliť.


Typ: Viackapitolová
Autor: Annabeth
Dátum a čas pridania: 16. 01. 2012 01:59:17
Veková hranica: Bez obmedzenia
Dokončená: nie
Počet prezretí: 1945
Tagy: Fiction, Fantasy


Hodnotenie užívateľov: 90% / Hlasovalo: 4
Hodnotiť poviedky môžu len prihlásení užívatelia.

Kapitoly tejto série  Kate otvorila dvere do ich izby a vošla dnu. Stella ležala na Charlieinej posteli. Vlastne teraz už na svojej, pretože Charlie nedávno zistila, že v Taliansku jej žije strýko a chce, aby sa presťahovala k nemu. Najprv z toho nebola nejako zvlášť nadšená, ale nakoniec, pod nátlakom ich všetkých, súhlasila. Mala šťastie. A Kate ani ostatní predsa nemohli dopustiť, aby premrhala šancu na normálny život. Jej strýko o všetkom vedel. O tom, čo sa stalo. Možno práve vďaka tomu Charlie našiel. Kate prichádzalo odvtedy toľko listov, že ich ani nestíhala čítať. Ale na to mala Stellu, ktorá jej z toho urobila, nie tak stručný, ale predsa obsah. Najnovší bol napísaný celý v taliančine, z čoho sa Stella neskutočne tešila a ihneď sa na niekoľko hodín zavŕtala do knihy „Taliančina pre začiatočníkov“ pod zámienkou, že „vždy chcela vedieť po taliansky“, ale Kate tušila, že to nebude len tým. Stella jednoducho neznášala, keď niečomu nerozumela. Možno to bola choroba...

  „Prečo si nebola na raňajkách?“ spýtala sa jej Kate.
  „Čítam,“ odvetila a zdvihla knihu, ktorú mala otvorenú pred sebou tak, aby bolo vidieť obálku. Vyzeralo to strašidelne, takže Kate radšej ani názov nečítala.
  „Ako inak,“ povedala len a zvalila sa na svoju posteľ.
  Od ich súboja s Čiernymi jazdcami prešli vyše dva mesiace. Jeremy sa zo začiatku snažil, aby všetko zostalo pri starom, ale po tom, čo Natalie zomrela, to nebolo možné. A tak musel pristúpiť na niektoré reformy. A väčšina z nich boli Kylovým dielom.
  Keďže zmizli všetky ilúzie a vlastne všetko, čo ich chránilo pred zrakmi ľudí, bolo potreba vymyslieť nejakú dobrú zásterku. Jeremy si s tým nevedel rady a tak, hoci poriadne neochotne, zavolal si ju, Stellu, Kyla a ešte zopár ďalších, ktorí sa prejavili ako užitoční. A zamaskoval to tým, že vraj sa rozhodol zaviesť „demokraciu“.

  Všetci sa zhodli na tom, že sa nepresťahujú, ale rozsiahlu budovu, ktorá vznikla po tom, čo jazero a ostrov zmizli, budú musieť nejako kamuflovať. Čiže sa rozmýšľalo o súkromnej škole alebo priemyselnej budove. No napriek tomu sa ešte nerozhodlo. Veliteľstvo vyslalo ľudí, aby Jeremymu pomohli zvládnuť situáciu, ale boli akurát tak na obtiaž. Boli len dvaja, našťastie. Usmievavá Victoria Boldwayová, ktorá sa dokázala zasmiať na akomkoľvek vtipe. Podľa Kylových slov, najmä keď ho povedal Jeremy. Tá sa zvládnuť dala, dokonca sa ani netvárila ako učiteľka na rozdiel od jej kolegu Grayhorna, ktorého krstné meno Kate nepoznala. Bol to bastard. Bol u nich len týždeň, ale už si bola istá, že ho nemá v láske. Neprišiel naraz s Victoriou, bol sem prevelený až po tom, čo jej bývalý kolega o to požiadal. Volal sa Dean Lewis a dôvodom jeho odchodu bolo... no, dajme tomu, že „nevhodné správanie“ istého chalana. Keď veleniu prišlo toto odôvodnenie jeho odstupu, možno im aj došlo, koho tým myslel. Kyle vedel človeka poriadne naštvať... Až sa Kate divila, že to tie dva mesiace vydržal. Ale chápala, prečo to vlastne robil, ani jeho nemal nikto v obľube, no kto by čakal, že po ňom príde aj niečo horšie?

  Ozvalo sa búchanie na dvere. „Ďalej!“ zamrmlala neprítomne a vôbec sa neunúvala so vstávaním.
  Do izby vbehol zadychčaný Mike. „Jeremy, chce, s... tebou hovoriť,“ dostal zo seba. Kate sa prevalila nabok tak, aby naňho lepšie videla, a pritom sa nemusela postaviť. „Prečo?“ spýtala sa.
  „Vraj je to vážne a máš si pohnúť, nevyzeral práve dvakrát nadšene,“ dodal.
  „Nič som nespravila!“ zamračila sa. „Aspoň v poslednej dobe nie...“
  „To si šetri preňho,“ odvetil jej a už vyzeral, že sa spamätal z behu. „Ale poď už!“ súril ju.
  „Veď už idem,“ odvrkla a nie príliš veľkou rýchlosťou sa začala dvíhať z postele.

  Po pár minútach už boli obaja pred Natalieinou, a teraz už vlastne Jeremyho, pracovňou.
  „Nikam neutečieš, však?“ uisťoval sa Michael a podľa jeho pohľadu to nemyslel ako žart.
  „Nie, pokiaľ to nebude krajne nevyhnutné,“ ubezpečila ho, nie však veľmi presvedčivo.
  „Tak potom veľa šťastia,“ poprial jej a nechal ju tam stáť na chodbe samú. Zbabelec, pomyslela si a otvorila dvere pracovne. Čo také som mohla spraviť? pýtala sa samej seba. Tento týždeň som poriadne nič nerobila. Už to začínala byť pre Kate nuda. Stále dokola. Zobudiť sa, najesť sa, vrátiť sa na izbu, sledovať Stellu pri jej činnosti, čiže čumieť na to, ako sa vzdeláva, potom na obed... a stále to isté. Chcelo by to zmenu.

  Vošla dovnútra, ktoré vyzeralo rovnako, ako keď tu bola naposledy. Pracovný stôl, sedačky a malý stolík. Až s tým rozdielom, že za pracovným stolom sedel Jeremy a nie Natalie. Na jednom z kresiel sa vyvaľoval Kyle, čo nebolo nijako netypické. Vždycky vo voľnom čase si našiel akúsi obeť, a keďže Jeremy bol jeho brat...
  „Si rýchla,“ poznamenal. „Čo ti Michael povedal, aby ťa sem tak skoro dostal? Že Grayhorn umiera a chceme, aby si ho dorazila?“ spýtal sa.
  „Nie, ale tajne som v to dúfala,“ prikývla. Mala pocit, že Kyle sa ešte tak úplne nespamätal z Natalieinej smrti, ale zaznamenala poriadne veľký pokrok. Jeho typické poznámky neboli silené, ako boli ešte pred mesiacom, a ani úškrny také prázdne. No jedno mu musela uznať, vedel ukrývať bolesť.
  „Také šťastie nás nestretlo,“ povzdychol si, až Kate začala uvažovať, či to nemyslel vážne.

  Kate sa tak sústredila na Kyla, že si ani nevšimla Jeremyho, ktorý sa objavil vedľa nich.
  „Môžeme prejsť k téme?“ spýtal sa formálne a z jeho tónu Kate usídila, že má náladu pod psa.
  „Nechaj ma hádať,“ ozval sa Kyle. „Victoria ti dala košom a ty teraz chceš od Kate, aby jej dohovorila, a keď to nepôjde, tak ju ja mám zavrieť do pivnice a nechať ju tam, kým nezmení názor. No nič proti tebe braček, ale je to poriadna...“
  „Nie, o to nejde,“ zastavil ho Jeremy skôr, než stihol dokončiť vetu. A možno to tak bolo lepšie. „Vyskytol sa tu problém.“
  „Akých rozmerov?“ spýtala sa Kate.
  „Pomerne veľkých. Velenie vás chce vypočúvať,“ odvetil, bledý v tvári.
  „Žiadny normálny človek by nechcel vypočúvať Kyla,“ poznamenala Kate.
  „Budem to brať ako kompliment,“ Kyle sa postavil z kresla. „Prečo?“ obrátil sa k Jeremymu.

  „No... za ten chaos spred dvoch mesiacov môžete najmä vy dvaja,“ povedal. „No, a podľa Veliteľstva by ste mohli byť nebezpeční...“
  „To je hlúposť!“ vyhlásila Kate. „Pomohli sme im a preto sme nebezpeční?!“ Museli sa zblázniť.
  Kyle sa zamračil. „Určite povedali toto? Musel si zle počuť. Možno vraveli niečo ako ďakujeme, alebo čosi podobné. To sa dá veľmi ľahko pomýliť, nemáš sa za čo hanbiť!“
  „Nie!“ zastavil ich a do toho slova vložil toľko autority, až ich oboch umlčal. „Som si istý! Zajtra odchádzate. Nemôžem nič urobiť, stále si trvajú na svojom. Keď tam pôjdete, vysvetlíte im, že to všetko bola náhoda, že ste sa to dozvedeli len zhodou okolností a iné somariny.“
  „Pôjdeš s nami?“ spýtala sa Kate krotko a túžba odporovať sa z nej razom vytratila. Jeremy s tým nič nezmôže, takže tam budú musieť ísť. Alebo by sa ešte mohla porozprávať s Grayhornom, ale po tom veľmi netúžila, takže sa bude musieť ísť pobaliť.

  Pokrútil hlavou. „Nemôžem to tu len tak nechať. Ešte neviem, koho s vami pošlem. Možno Ryana, uvidíme,“ odvetil. Ryan bol niečo ako Nataliein asistent. Bol. Teraz spadal pod Jeremyho. Občas sa s ním stretla na chodbe, ale nikdy spolu nehovorili. Aspoň nie niečo, čo by dokopy dávalo zmysel. Jeremy sa k nim otočil chrbtom a tým ich vlastne vyhodil z pracovne. Kate bez námietok otvorila dvere a vyšla von, pohrúžená do myšlienok. Mala chuť začať si obhrýzať nechty. Velitelia mali skutočne zaujímavý pohľad na vec. Ako môžu...?
  Pred tvárou sa jej mihla čiasi ruka. Zavrtela hlavou.
  „Už som si myslel, že si námesačná. Ticho ti pristane, vieš o tom? Aj keď vyzeráš trošku ako zombík, ale to sa spraví,“ poznamenal Kyle. Keď naňho zagánila, uškrnul sa. On neprestane.

  Nasledujúca kapitola »
  (Vzhľadom na fakt, že nie je na výber...)


  Vytlačiť poviedku:  Funkcia je dostupná len pre registrovaných užívateľov.  Komentáre

  Meno: 3.236.138.35
  Nadpis:
  Text:
  Autorizácia:
  Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.
   

  ja-ťa-zbožňujem!!

  mám chuť oslavovať! neverím, že Kyle je späť.. wooow, som uveličená a šťastnáááá:)
  momentálne žijem vo svete Mariotových dedičov (a ešte okrem toho vo svete latinských papyrusov a pergamenov:D:D), takže sa nemôžem ubrániť pocitu, že Kyle je veeeeľmi podobný Miseagovi.. a to sa mi strašne páči!! to je úplne môj najsamabsolútneobľúbenejší typ mužského hrdinu.. och:) strašne sa teším, fakt veľmi, že sú späť!!:)

  Pridal(a): Georgiana, 16. 01. 2012 05:55:37

  tak som sa predsa len z dlhej chvíľky rozhodla pre pokračovanie :)
  a dúfam, že to bude aspoň niekto čítať

  Pridal(a): Annabeth, 16. 01. 2012 02:03:09
 
V prípade problémov, otázok, či námetov, neváhajte navštíviť naše fórum.
Copyright © Fantasy-Svet.net, Source code © Whitewash
Designed by Free CSS templates