Fantázia Fikcia f-shop Fórum Fantázia Fórum Fikcia Faun
Fikcia(úvod)   Fantázia   Faun   Fórum  

HLAVNÉ MENU

Oznamy a novinky
Najnovšie poviedky a kapitoly
Najnovšie interaktívne poviedky
Zoznam poviedok
Zoznam interaktívnych poviedok
Vyhľadávanie
Autori
Kontakty
Otázky a odpovede

Prihlásenie

login
heslo

Poviedka

Strach a bolesť

Krátky popis:
Poviedka z Poviedok na počkanie (ide o napísanie poviedky v časovom limite jedna a štvrť hodiny so zadanou témou - aktuálne večná bolesť), v trošičku upravenej verzii

Typ: Jednorázovka
Autor: Kr4b
Dátum a čas pridania: 03. 03. 2014 15:26:17
Veková hranica: Bez obmedzenia
Počet prezretí: 1191
Tagy: Fiction, Minulosť / pred sériou, slovenčina, horor


Hodnotenie užívateľov: 0% / Hlasovalo: 0
Hodnotiť poviedky môžu len prihlásení užívatelia.Téma: Večná bolesť


"Oni sa neboja smrti, nie. Neboja sa jej, pretože vo chvíľkach jasnej mysle si uvedomujú, aké bezvýznamné životy žijú, pane," povedal, takmer zašepkal Tieňový doktor. "To je pravý dôvod povstaní a všetkých problémov."
"Povstanie je slabé slovo," odfrkol tučný generál, na rozdiel od stojaceho Doktora uvelebený v kresle. Nervózne klopal prstami po zlatom operadle. "Je to vojna, vravím! Občania vo všetkých kútoch zeme sa búria!"
"Pília uši šľachte a tá ich píli mne," pritakal znechutene Pán. "Dal som im prácu, domovy, pôdu. Dal som ich životom zmysel! A takto sa mi odplácajú, nevďačníci!" Hoci takmer kričal, stále pokojne sedel vo svojom kresle a jeho výraz bol viac ostražitý ako pobúrený. Chvíľu bolo ticho. "No tak, páni, čo sa deje? Čakám návrhy!" prelomil ho Pán.
"Nuž..." začal Doktor, "náhodou viem, čoho sa ľudia skutočne boja."
"Boja sa o svoje životy," povedal Pán. Generál si odpil zo svojho pohára a potom sa nadýchol s očami v zemi.
"Áno, to je pravda. Vedie ich k tomu pud sebazáchovy. Ale vedie ich ešte k niečomu... K večnému strachu pred bolesťou," povedal.
"A pred neznámym," dodal s nechutným úškľabkom Tieňový doktor.


"Bolí ma hlava," povedala Ria a položila nôž vedľa nedokrájanej mrkvy. Hlavná kuchárka si oprela ruky vbok.
"Stále sa sťažuješ," poznamenala naduto.
"To preto, že ma stále bolí," zastonala Ria a odhrnula si vlasy z čela. Dotyk jej studenej dlane bol príjemný, zatvorila oči a na malú chvíľku si ho vychutnala.
"Čo to robíš?" zamračila sa kuchárka. "Prestaň fňukať, Ria, takto ostaneš obyčajnou pomocnicou do konca života. Nezabúdaj na Annu Kleventínu, ktorá to vďaka svojej šikovnosti..."
"Dotiahla na hlavnú slúžku, viem."
"Nebuď drzá, ešte som neskončila!" odvrkla kuchárka, no ďalší pohľad na ubolené dievča jej roztopil trochu ľadu okolo srdca. "Choď, v tomto stave akurát niečo pokazíš. Ale nieže mi doktor povie, že si zdravá ako rybka, inak..." Lenže to už Ria mizla vo dverách.


"A čo tie lieky, nezaberajú?" spýtal sa Tieňový doktor s očividným znepokojením. Ria pokrútila hlavou.
"Iba to zhoršujú," odvetila nešťastne.
"To by nemali... Hm, dám ti iné. Ale tie staré neprestávaj užívať, jasné? Dobre. Tu máš, bež."
Sledoval, ako sa mu dievča pomalým krokom vytráca z ordinácie.


Ria sa zobudila uprostred noci a doširoka roztvorila oči. Zdalo sa jej, že počula výkrik, desivý, chladný, rezonujúci v ozvenách, ktoré ju vyprevádzali zo snov. Nebola si tým celkom istá, pokým sa neozval znova. Ten hlas sa jej zdal povedomý. Strhla sa, pritiahla si paplón na tvár a schúlená nespúšťala zrak z dverí do svojej izby. Vonku bolo niečo počuť. Dych? Kroky? A... Vrčanie? Jediný jej pohyb mohol zapríčiniť chlad rovnako dobre ako strach – triasla sa.
Tie zvuky utíchli a potom... Dvere do jej izby sa pomaly otvorili. Na chodbe sa svietilo, Ria videla tieň niečoho obrovského, stojaceho na prahu. Nemohla sa ani hnúť. Ale tieň sa pohol.
Najskôr uvidela mohutnú zadnú labu, pokrytú čiernou srsťou, ktorú vzápätí nasledovalo beztvaré chlpaté a neuveriteľne veľké telo. Z tej temnoty sa zablysol pár jasných žltých očí. Ria začala kričať. A dlho neprestávala.


"Ria. Ria! Nekrič na mňa! Čo to robíš?!" triasla ňou hlavná kuchárka. Zdalo sa, že ju dievča ani nevidí, ani nepočuje. Bolo úplne mimo. "Ria! Ria!"
Do miestnosti vtrhol Tieňový doktor a takmer spadol, keď sa pošmykol na kuse koláča, rozpleštenom na zemi.
"Čo sa stalo?" vyštekol.
"Ja... Ja za nič nemôžem..." vysvetľovala kuchárka skľúčene. "Prišla som sa jej ospravedlniť a doniesla jej koláč na znak..."
"Uprostred noci? Ste zdravá?" zavrčal doktor.
"Viete, aký je Pán... Vo vojne sa nesmie plytvať ničím."
"To sa vybaví neskôr, teraz vypadnite."
Kuchárke nebolo treba vravieť dvakrát, zobrala sa a odišla. Koláč nechala na zemi. Doktor sa sklonil nad trasúcou sa dievčinou a než sa stihla pohnúť, zabodol jej do ruky krátku ihlu. Po chvíli sa dievča upokojilo.
"Si v poriadku?" spýtal sa opatrne Doktor.


"Funguje to," pochválil sa Tieňový doktor.
"Skvele. A v koncentrácií s vodou?" spýtal sa Pán, sotva zaujato.
"Len to zvýši účinnosť," zasmial sa doktor.
"Vynikajúce! Generál, otrávte rieky tečúce k táborom povstalcov a vojnu vyhráme bez boja! Hahá!" Pán sa smial zrejme prvý raz po nekonečnom čase. A vyzeralo to, že sa bude smiať naveky.
"Napime sa," prerušil ho generál. Všetci traja zdvihli čaše a vyprázdnili ich.
Pánovi po chvíli vypadla čaša z ruky.
"Bolí ma..." začal a zdvihol zrak. Vzápätí skrivil ústa do najstrašnejšej zhrozenej grimasy, akú človek dokáže. Pred ním stáli dva netvory a upierali naňho strašné, žlté oči.


"Počúvajte, ľudia! Váš nenávidený Pán padol, no nie je čas sa radovať, pretože našu zem napadli démoni zo samého pekla! Utečte večnému strachu a bolesti, utečte nekončiacim mukám! V novej ríši, kde zem strážia draky a celé vojská bránia vašu bezpečnosť, sa nemáte čoho báť! Poďte a žite, alebo ostaňte a umierajte vo večnej bolesti," vyriekol generál, keď vystúpil na vysoké pódium v ďalšom z nekonečného množstva odpadlíckych táborov. Tieňový doktor stál vedľa neho s rovnakým úsmevom na perách a rovnakým leskom v očiach. Dav ich oboch odmenil vďačnými ováciami a súhlasným krikom. Uškrnuli sa na seba ako dvaja bratia, ktorými aj v skutočnosti boli.


Vytlačiť poviedku:  Funkcia je dostupná len pre registrovaných užívateľov.Komentáre

Meno: 3.236.50.252
Nadpis:
Text:
Autorizácia:
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.
 

 
V prípade problémov, otázok, či námetov, neváhajte navštíviť naše fórum.
Copyright © Fantasy-Svet.net, Source code © Whitewash
Designed by Free CSS templates