Fantázia Fikcia f-shop Fórum Fantázia Fórum Fikcia Faun
Fikcia(úvod)   Fantázia   Faun   Fórum  

HLAVNÉ MENU

Oznamy a novinky
Najnovšie poviedky a kapitoly
Najnovšie interaktívne poviedky
Zoznam poviedok
Zoznam interaktívnych poviedok
Vyhľadávanie
Autori
Kontakty
Otázky a odpovede

Prihlásenie

login
heslo

Poviedka

*Návrat - Posledný strážca*

1. kapitola - 1: Plán B

Krátky popis:
To, čo sa možno javilo ako konečné riešenie, je napokon len začiatkom konca.

Typ: Viackapitolová
Autor: Ness
Dátum a čas pridania: 25. 08. 2014 17:11:44
Veková hranica: Bez obmedzenia
Dokončená: nie
Počet prezretí: 1685
Tagy: Fantasy, dobrodružné, humor


Hodnotenie užívateľov: 0% / Hlasovalo: 0
Hodnotiť poviedky môžu len prihlásení užívatelia.

Kapitoly tejto série  „Pohyb, máme zdržanie, musíme si pohnúť, aby sme to stihli konečne načas. Dnešná akcia musí byť rýchla a bezproblémová. Nie ako minule,“ zavelil prísne Neor. „Ale, šéfko, to vašou vinou sme sa zdržali. Dali ste zas nastražiť pascu, do ktorej ste sa chytili, a my sme vás museli dve hodiny vyslobodzovať,“ ozval sa nespokojne najvyšší zo skupiny, Hadar. „Blbosť, chlapci moji, to ja som myslel aj na plán B, keby niečo nevyšlo, preto toľké opatrenia,“ obhájil sa Neor a v ruke si točil čiernu vyrezávanú palicu s kovovými koncami.

  „Dnes to bude lahôdka. Dom je na samote v lese. Má sa tu nachádzať veľký zlatý džbán, ktorý treba doručiť objednávateľovi,“ skonštatoval Neor, prezerajúc si mapu vyznačeného miesta. „Prečo si ale objednávateľ najal celú našu skupinu, keď sa jedná o samotu a jednoduchú akciu?“ zvedavo sa domáhal Sao. „Čo som počul, majiteľ je chovateľ ahrálských vlkov, preto musí byť akcia prevedená rýchlo a za pomoci klamu,“ ozrejmoval Hadar. „Muži klamu, tak nás nazývajú v meste, dokonca je na nás vypísaná odmena za dopadnutie,“ zapojil sa do debaty Hoat. „To viem, len odmena je ešte stále nízka na to, aby som vás vydal. Preto musíme mať viac úspešných akcií, nech konečne ocenia našu prácu,“ Neor naznačil čosi ako úsmev a pokračoval v pohadzovaní palice vzduchom, pričom robil rôzne akrobatické chmaty. Slnko pomaly zapadlo za hory, krajina sa zahalila do čierneho plášťa, presne takého, aký mali piati muži klamu.

  „Sme na mieste. Treba spraviť prieskum. Hadar a Hoat, pripravte veci na predstavenie. Sao, prezri objekt zbližša. Keal, ty mi pomôžeš nachystať plán B s menšou pascou, keby nastal problém.“ Po zhruba tridsiatich minútach bolo všetko nachystané a Sao sa potichu vracal z prieskumu. „Je to divné, po vlkoch ani stopy a dom vyzerá opustený podľa pavučín a buriny, ktorá ho obrastá.“ „Nevadí, o to jednoduchšie to bude,“ vyhodil Neor svoju palicu, ktorú však nechytil, lebo nočné ticho prerušil lomoz vozu, a upriamil pohľady skupiny do tmy.

  Muži klamu zbystreli a zaujali krycie pozície. Keal dal najavo Saovi, nech to preskúma, zatiaľ čo Hoat vyberal z debny ďalšie vybavenie. Hadar, jediný vyučený bojovník zo skupiny, si popravoval brnenie a Neor sa gúľal z jednej strany na druhu, lebo ležal priamo v mravenisku. Hadar si povzdychol a zastrčil si dýku do čižmy. Vtom sa vynoril z húštiny Sao: „Je tam sedem mužov v plátovom brnení s prilbami pokrývajúcimi celú tvár, z toho traja jazdci, dvaja strelci a dvaja muži s krátkym mečom na voze. Voz je ťahaný dvomi kobylami. Má zapadnuté koleso v bahne, snažia sa ho uvoľniť. Musia prevážať niečo tajné, keď sa pohybujú takto v noci touto zabudnutou cestou do Andalosu.“

  „Dobre, páni, zmena plánu, pozrieme sa tým chlapcom na zúbok. Je čas na kúzla,“ Neor vstal, nasadil si dlhú čiernu kapucňu a šatku cez tvár a kývol na družinu, ktorá ho napodobnila. „Sao a Hoar clona a klam, Keal odchyt, Hadar a ja zmätok a úlovok. Ideme!“ rozbehol sa Neor a muži ho nasledovali do pozícií. Vojaci sa snažili pod koleso vložiť kus dreva, keď vtom sa to všetko začalo. Trieštivý výbuch a následná štipľavá clona dymu vystrašila kone, ktoré sa vzpriečili a zhodili jazdcov, vtom záblesk odkryl klam v podobe rady strelcov v lese, na ktorých okamžite zaútočili lukostrelci. Nestihli ani založiť ďalší šíp a boli polapení zozadu do siete s dýkou v krku. K vojakom na voz bolo hodené vrecúško, ktoré po dopade vybuchlo a vojakov omráčilo a bezvládne dopadli na zem. Neor a Hadar vystúpili vpred k zdvíhajúcim sa jazdcom. Neor pred seba hodil ďalšie vrecúško, ktoré vytvorilo hustú hmlu, do ktorej hneď vkročil. Po chvíli sa Neor vrátil k Hadarovi s kašľom a očami v slzách. „Zlé vrecúško,“ a opätovne hodil ďalšie, ktoré znovu vytvorilo hustý čierny mrak, do ktorého vošli obaja. Hadar sa vrhol proti dvom nepriateľom. Jedným tvrdým úderom povalil prvého a pritom vykryl úder zo strany. Vtom prišiel náraz do slabín a podkopol strážcu a rýchlym pohybom ho vyprevadil na druhý svet. Neor stál tvárou v tvár proti kapitánovi povozu. Drsný výraz očí spod čiernej prilby by navodil strach hockomu, nie Neorovi, ten hrdo tasil svoj meč a vyzýval nepriateľa k útoku. Ten sa nenechal prehovárať a hneď prvou ranou vyrazil Neorovi meč z rúk. Neor spadol na koleno, no hneď vstal a usmial sa. „Takto to asi nepôjde, že!“ Vybral z vrecka ďalšie vrecúško a zmizol v oblaku hmly. Vtom sa zjavil za nepriateľovým chrbtom, na ktorý mu poklepal. Ako sa zúrivo otočil a zdvihol meč na Neora, dopadol na zem mŕtvy s Hadarovým mečom vychádzajúcim z hrude. Neor sa hlboko poklonil a skackavo šiel k vozu, kde už muži dávali na kopu mŕtvoly. „Boli to východní Ghróti, pane,“ informoval Keal, keď prehľadával vojakov. „Preto sa mi zdali takí vysokí, ale viac ma zaujíma, čo nám doniesli na vozíku,“ obratne vyskočil na voz, na ktorom sa vynímala veľká truhla so zámkom. „Je to mohutný zámok, prezrite telá, niekto musí mať kľúč,“ skríkol Hoar, ktorý sa snažil zámok prelomiť sekerou. „Netreba!“ Neor vytiahol z vrecka tenké železo a vložil ho priamo do zámku, párkrát ním zatriasol. Luskol prstami a truhla sa otvorila. V truhlici boli zlaté sošky, dýka z drahých kameňov, elfský luk, kráľovská koruna, množstvo prsteňov a ozdôb. „Sme boháči, z tohto vyžijeme na veľmi dlho, za toto nám dajú na trhu neskutočné prachy,“ tešil sa s radosťou v očiach Sao. „To áno, a čo s akciou, na ktorú sme boli poslaní,“ rozmýšľal Hoat. Neor sa škerivo usmial: „Páni, dnes od vás už nemôžem chcieť viac, predviedli ste skvelú robotu, pripravte veci na odchod, ja idem po ten džbán. Keby sa nevraciam, tak ma zožrali vlci a radšej vypadnite,“ zakýval a pokračoval veselo cestou k samote.

  Samota bola prázdna, presne ako to Sao opísal, a džbán bol hneď na prízemí, čiže s tým nebol žiadny problém. Ako sa vracal k družine, pozabudol na svoju nastraženú pascu a znovu bol polapený a vytiahnutý na strom tak natesno, že sa nedokázal ani pohnúť, a stratil načas vedomie.

  Nasledujúca kapitola
  ešte nie je dokončená


  Vytlačiť poviedku:  Funkcia je dostupná len pre registrovaných užívateľov.  Komentáre

  Meno: 3.236.138.35
  Nadpis:
  Text:
  Autorizácia:
  Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.
   

  Zatiaľ sa mi to vidí celkom dobré, som zvedavý na ďalšiu kapitolu.

  Pridal(a): Bakelit, 17. 09. 2014 13:18:03
 
V prípade problémov, otázok, či námetov, neváhajte navštíviť naše fórum.
Copyright © Fantasy-Svet.net, Source code © Whitewash
Designed by Free CSS templates