Fantázia Fikcia f-shop Fórum Fantázia Fórum Fikcia Faun
Fikcia(úvod)   Fantázia   Faun   Fórum  

HLAVNÉ MENU

Oznamy a novinky
Najnovšie poviedky a kapitoly
Najnovšie interaktívne poviedky
Zoznam poviedok
Zoznam interaktívnych poviedok
Vyhľadávanie
Autori
Kontakty
Otázky a odpovede

Prihlásenie

login
heslo

Poviedka

Trinásť aspektov- Prvá kniha mágie

1. kapitola - Prológ

Krátky popis:
Hlavnou hrdinkou je pätnásťročná čarodejnica Luriel, ktorá vyrastala bez matky s otcom utápajúcim sa v minulosti. To, že žije vo Svätej zemi snažiacej sa vyhladiť čarodejov, zistí, až keď do ich mesta vtrhnú vojaci a premenia ich pokoj na nočnú moru.

Typ: Viackapitolová
Autor: Valeana
Dátum a čas pridania: 07. 08. 2016 17:45:18
Veková hranica: 12+
Dokončená: nie
Počet prezretí: 4331
Tagy: Fantasy, slovenčina, dobrodružné, násilie


Hodnotenie užívateľov: 0% / Hlasovalo: 0
Hodnotiť poviedky môžu len prihlásení užívatelia.

Kapitoly tejto série  Prológ

  Stál na streche jedného z bielych domov Solemaru, hlavného mesta Svätej zeme, a pozoroval dianie pod sebou.
  Na námestí bol zhromaždený dav a s očakávaním sledoval blížiaci sa zástup. Vpredu kráčal kňaz stredného veku oblečený do bieleho rúcha s vyšitým znakom bohyne Svetla. V jednej ruke zvieral Knihu Svetla, kde boli zapísané modlitby a príbehy svätých, a druhou sa opieral o palicu vydávajúcu jemnú bielu žiaru. Za ním pochodovalo niekoľko vojakov a v strede celého sprievodu išiel voz ťahaný čiernymi koňmi, na ktorom sa viezla odsúdená. Ženin plač a vzlyky zanikali v hulákaní ľudí. Niektorí vykrikovali posmešky, iní urážky a pár odvážlivcov dokonca hádzalo zhnitú zeleninu. Všetci sa však dovolávali jej smrti.
  Uprostred širokého námestia na ňu už čakal železný stĺp obkolesený suchými konármi poliatymi olejom.
  Keď povoz zastavil pred popraviskom, dvaja svalnatí kati so zakrytými tvárami chytro priskočili k žene a odpútali ju od voza. Schytili ju mocnými rukami a odviedli k čakajúcemu kňazovi. Nebránila sa. Už sa čiastočne zmierila so svojím osudom. Kati ju zhodili na zem pred svätého muža a ona ponížene sklonila hlavu.
  Dav sa o pár chvíľ úplne utíšil a muž začal čítať z Knihy Svetla, tak ako mnohokrát predtým. Znovu opakoval slová o nekonečnom hriechu a zaslúženom treste zaň. Už to čítal toľkokrát, že by to mohol recitovať naspamäť. Neurobil to však len kvôli lepšiemu dojmu. Ľudia potrebovali vidieť divadielko, aby sa prehĺbila ich viera a oddanosť bohyni. Aby nikdy ani len jedinou myšlienkou nezapochybovali o správnosti takéhoto konania.
  Keď skončil, s hlasným buchnutím zatvoril hrubý zväzok. Opatrne, akoby sa bál, že dostane mor, sa dotkol odsúdenej brady a dvihol jej hlavu. Žena sa mu s malou iskričkou nádeje pozrela do jeho zarastenej tváre. Nenašla tam však nič než odpor. Jeho chladné oči sa na ňu upreli bez najmenšieho náznaku zľutovania.
  „Zhrešila si, dcéra moja,“ začal ľadovým hlasom „a za to ťa čaká krutý trest.“
  Žena sa znovu rozvzlykala a kňaz zvýšil hlas tak, aby ho všetci dobre počuli.
  „U všemohúcej bohyne Svetla tvoja duša nenájde odpustenie. Pretože takýto strašný zločin sa nedá odpustiť! Bola si usvedčená z čarodejníctva a nakoniec si svoju vinu pod ťarchou výčitiek aj priznala. Kiež skončíš v mukách naveky blúdiaca temným podsvetím.“ Kývol na katov a tí odsúdenú zodvihli. Doslova ju vliekli k stĺpu, kde ju následne pripútali silnými reťazami.
  Kým ukladali drevo bližšie, začala pošepky odriekavať naspamäť naučené modlitby. Dokonca aj v takejto beznádejnej situácii stále verila, že ju bohyňa zachráni. Že ju spasí svojím nekonečným svetlom a dobrotou.
  Keď kati skončili, každý si od strážnika zobral fakľu a postavil sa na jednu stranu.
  Dav začal jednohlasne kričať: „Upáľte čarodejnicu! Upáľte čarodejnicu! Upáľte čarodejnicu!“
  Kňaz sa pozrel na veľkňaza, ktorý to celé sledoval z dopredu pripravenej pohodlnej stoličky. Miernym prikývnutím vydal pokyn na vykonanie popravy. Svätý muž sa obrátil na katov a tí hodili pochodne na drevo. Oheň vzbĺkol a rýchlo sa rozšíril až k odsúdenej. Keď jej plamene začali oblizovať telo, jej modlitby sa zmenili v krik. Zúfalo kričala, čo jej hrdlo stačilo. Aj viac. Plamene jej spôsoboval neznesiteľné bolesti. Metala sa na všetky strany v márnej snahe zmierniť svoje utrpenie. Nič však nepomáhalo. Plakala, ale slzy jej okamžite usychali na tvári. Oblečenie, ktoré mala na sebe, už dávno zhorelo a teraz horelo jej telo.
  Ľudia to sledovali s tichým uspokojením. Cítili sa lepšie, keď vedeli, že na svete je zas o jedného kacírskeho čarodejníka menej.
  Naproti tomu postava v tmavom plášti sa na to celé pozerala s nevýslovným opovrhnutím. Hlupáci a pokrytci, pomyslela si. Sú takí zaslepení nenávisťou k starej mágii, že ju vidia aj tam, kde nie je. Tá úbožiačka bola nevinná. Povzdychla si. Vedela, čo musí urobiť. Aj keď sa jej to priečilo, musela tak zasiahnuť. V stávke bolo viac než pár ľudských životov. Ešte naposledy sa pozerala na veľkňaza a potom sa premiestnila preč.

  Nasledujúca kapitola »
  (1. kapitola)


  Vytlačiť poviedku:  Funkcia je dostupná len pre registrovaných užívateľov.  Komentáre

  Meno: 3.238.72.180
  Nadpis:
  Text:
  Autorizácia:
  Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.
   

  Kennethmar

  <a href=http://buyprovera.store>buy provera pills with mastercard</a> <a hrefs="http://buyprovera.store">provera</a> http://buyprovera.store

  Pridal(a): 46.161.9.23

  LowellJed

  <a href=http://freebtc.men/bitcoin-faucet/>100 satoshi every 15 minutes</a> + 10000 Jackpot

  Pridal(a): 46.148.180.152
 
V prípade problémov, otázok, či námetov, neváhajte navštíviť naše fórum.
Copyright © Fantasy-Svet.net, Source code © Whitewash
Designed by Free CSS templates